Opalanie natryskowe – ile się utrzymuje?

Jak uzyskać efekt naturalnej opalenizny, gdy pogoda przestała nas rozpieszczać? Wybierając odpowiedni sposób, należy kierować się kwestiami zdrowotnymi. Świetną alternatywą dla promieni słonecznych jest zabieg opalania natryskowego. Warto podkreślić, że wiele kobiet korzysta z takiej możliwości również latem. Nadmierna ekspozycja ciała na promienie UV jest odradzana przez specjalistów i może skutkować poważnymi dolegliwościami skórnymi, dlatego znacznie bezpieczniejszą metodą jest opalanie natryskowe. Ile się utrzymuje efekt w przypadku profesjonalnie przeprowadzonego zabiegu?

Wiele zależy od aktualnej kondycji skóry i indywidualnych predyspozycji zdrowotnych. Atrakcyjne, brązowe zabarwienie może utrzymywać się nawet przez niecałe dwa tygodnie. Najczęściej, przy normalnej kondycji skóry, rezultaty pozostają widoczne minimum przez tydzień. Ważne jest, aby pamiętać o kompleksowej pielęgnacji, aby jak najdłużej cieszyć się efektem, jaki daje opalanie natryskowe. Jak długo utrzymuje się brązowy barwnik w przypadku suchej skóry?

Niestety, wysuszona skóra znamiennie wpływa na rezultaty – w takim przypadku atrakcyjna opalenizna znacznie szybciej znika. Jest to szczególnie widoczne na łokciach i kolanach, na których w pierwszej kolejności mogą pojawić się nieestetyczne przebarwienia. Na szczęście przy odpowiednim nawilżeniu można skutecznie przedłużyć utrzymanie satysfakcjonujących efektów. Warto skorzystać z porad kosmetyczki, która podpowie, w jaki sposób efektywnie poprawić kondycję skóry. Aby jak najdłużej zachować opaleniznę, należy zrezygnować z basenu – chlorowana woda zazwyczaj znacznie przyspiesza blednięcie. Nie można również stosować preparatów zawierających AHA.

Opalanie natryskowe ile się utrzymuje - cena

Jak długo trwa zabieg opalania natryskowego?

Podobnie jak w przypadku solarium, zabieg opalania natryskowego można stosować w obrębie całego ciała. Należy jednak pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu sfer intymnych, aby nie poddawać ich bezpośredniemu działaniu barwnika. Profesjonalna kosmetyczka dokładnie wyjaśni, na czym będzie polegał cały zabieg i pomoże się do niego przygotować. Wystarczy założyć jednorazową bieliznę, aby skutecznie ochronić okolice intymne. Warto także pamiętać o dodatkowych czynnościach, które należy wykonać, zanim zdecydujemy się na opalanie natryskowe. Jak długo trwa sam zabieg?

Zazwyczaj wystarczy jedynie 10 minut, podczas których kosmetyczka w efektywny sposób rozprowadza barwnik po ciele. Dla wielu osób bardziej czasochłonne okaże się samo przygotowywanie do zabiegu. Specjaliści zalecają między innymi wykonanie peelingu ciała – najlepiej w salonie kosmetycznym. Należy pamiętać o dokładnym oczyszczeniu skóry – nie tylko z makijażu, ale również z dezodorantu, perfum i innych preparatów kosmetycznych. Minimum na tydzień przed zabiegiem trzeba zrezygnować ze stosowania produktów samoopalających.

Efekt opalania natryskowego zależy także od odpowiedniego postępowania bezpośrednio po jego przeprowadzeniu. Chociaż sam zabieg jest bardzo krótki, trzeba poczekać do całkowitego wchłonięcia się barwiącej mgiełki. Dopiero później można założyć ubrania (najlepiej ciemne), pamiętając jednocześnie o unikaniu kontaktu z wodą. W przypadku standardowo przeprowadzonej usługi należy pozostawić kolor wstępny na 6-8 godzin. Dopiero po rozwinięciu się opalenizny, można go zmyć pod bieżącą wodą lub przy użyciu delikatnego płynu do higieny intymnej.

Solarium, a opalanie natryskowe

Coraz więcej kobiet przyznaje, że opalanie natryskowe jest o wiele lepszą alternatywą dla solarium. Sam zabieg nie wiąże się z ryzykiem uszkodzenia skóry, w przeciwieństwie do potencjalnie szkodliwego oddziaływania lamp emitujących promienie UV. Co więcej, z tej metody mogą korzystać nawet osoby zmagające się z chorobami nowotworowymi, pamiętając oczywiście o wcześniejszej konsultacji ze specjalistą. Zabieg cieszy się ogromną popularnością także wśród kobiet w ciąży.

Natryskowe opalanie całego ciała w rzeczywistości ma zbawienny wpływ na kondycję skóry. Nie tylko nie wysusza, ale także kompleksowo ją odżywia. W stosowanym barwniku znajdują się wartości odżywcze, które gwarantują skuteczną pielęgnację. Wiele osób obawia się zabiegów samoopalających ze względu na ryzyko przyspieszenia procesów starzenia się skóry. W przypadku omawianej metody można zapomnieć o niepożądanych skutkach ubocznych. Nic dziwnego, że panie coraz częściej rezygnują z solarium, kierując się troską o utrzymanie odpowiedniej kondycji skóry. Delikatna mgiełka brązująca składa się ze specjalnie dobranych składników, które minimalizują ryzyko wystąpienia uczulenia. Nie trzeba również obawiać się poparzeń i bolesnych stanów zapalnych, charakterystycznych w przypadku korzystania z lamp gorszej jakości.

Zabieg opalania natryskowego nie jest czasochłonny, a efekt zadowoli nawet najbardziej wymagającą amatorkę naturalnej opalenizny. Zachęcamy do skorzystania z tej popularnej metody, aby samemu przekonać się o jej licznych zaletach. W naszym gabinecie kosmetycznym oferujemy opalanie natryskowe w bardzo atrakcyjnej cenie.