Oczyszczanie manualne twarzy Gdańsk

Dla zachowania pięknego, młodzieńczego i świeżego wyglądu skóry twarzy niezbędne jest jej umiejętne i – co ważne – regularne oczyszczanie. Manualne oczyszczanie twarzy jest jednym z popularniejszych zabiegów w naszej klinice z siedzibą w Gdańsku. Jego tradycje są bardzo długie, a na przestrzeni lat i w miarę rozwoju wiedzy z zakresu kosmetologii udało się dopracować go do perfekcji. Choć sam jego przebieg nie wszystkim może wydawać się przyjemny, to efekty, które można dzięki niemu osiągnąć, są w stanie przekonać nawet największych sceptyków, że warto się mu poddać. Umożliwia on skuteczne pozbycie się zanieczyszczeń, zaskórniaków i nadmiaru sebum, które są jednymi z głównych winowajców złej kondycji cery. Jeśli zależy Państwu na skorzystaniu z profesjonalnych usług, zgłoście się do nas. Nasi pracownicy posiadają wieloletnią praktykę i umiejętności gwarantujące nie tylko doskonałe efekty, ale też komfortowe i bezpieczne warunki przeprowadzania zabiegu manualnego oczyszczania twarzy.

Etapy oczyszczania manualnego twarzy

Każdy z nas marzy o pięknej twarzy pozbawionej niepożądanego trądziku czy innych zmian skórnych. Niejednokrotnie domowe sposoby walki o zdrową cerę okazują się nieskuteczne albo mogą wręcz szkodzić. My przychodzimy z pomocą, oferując zabieg manualnego oczyszczania. W największym skrócie, polega na ręcznym usuwaniu wykwitów, takich jak otwarte zaskórniaki, zamknięte zaskórniaki, krosty i prosaki. Co ciekawe, może być on stosowany nie tylko na twarz, ale również na plecy, ramiona i dekolt. Pielęgnacja pod postacią manualnego oczyszczania zaczyna się od bardzo dokładnego demakijażu twarzy. Okazuje się bowiem, że nawet najskuteczniejsze mleczka, toniki i peelingi, które stosujemy na co dzień w domu, nie są w stanie wyeliminować z powierzchni skóry wszystkich zanieczyszczeń. Po oczyszczeniu twarzy cera jest tonizowana, aby wyrównać jej poziom pH, a następnie kosmetolog swoim wprawnym okiem ocenia jej strukturę, by móc dobrać odpowiednie preparaty i metody wykorzystywane na dalszych etapach działań.

Oczyszczanie twarzy Gdańsk

Od peelingu aż po nałożenie kremu z filtrem UV – kolejne etapy zabiegu

Kolejnym krokiem jest wykonanie peelingu. Ważne, by jego typ był dopasowany do rodzaju cery. W pielęgnacji delikatnej stosuje się peelingi enzymatyczne lub kawitacyjne. Gęstsza i grubsza dobrze zniesie natomiast kwasy lub mikrodermabrazję. Gdy peeling został już zrobiony, czas na rozpulchnienie skóry. Tu najczęściej wykorzystywane jest specjalne urządzenie zwane wapozonem, emitujące parę wodną. W gabinecie SeasideBeauty stosujemy w tym celu maskę borowinową. Ponieważ pory skórne obkurczają się dość szybko, po rozmiękczeniu cery parą wodną należy jak najszybciej przejść do części zasadniczej, czyli manualnego oczyszczania. Polega ono na wykonywaniu ucisków w miejscach, w których występują wymienione wcześniej wykwity. Nie można w nie wkładać zbyt dużo siły, bo mogłoby to doprowadzić do uszkodzenia skóry twarzy lub nasilenia bólu u Klienta. Nasz personel ma wieloletnie doświadczenie w przeprowadzaniu tej metody, wciąż doskonaląc swoje umiejętności. Możemy zatem zagwarantować, że ręczne usuwanie niepożądanych wykwitów zostanie przeprowadzone na jak najwyższym poziomie. Gdy wszystkie zmiany zostaną usunięte, należy dokładnie zdezynfekować cerę, a następnie nałożyć na nią maskę łagodzącą. Najlepiej w tym wypadku sprawdzają się delikatne maski na bazie glinek (zielonej, białej) oraz maski algowe. My poszliśmy o krok dalej i wykorzystujemy bardziej zaawansowane rozwiązania – maskę ledową i darsonval. Przysłowiową kropkę nad „i” stanowi nałożenie na twarz kremu z filtrem UV.

Jakie są wskazania i przeciwwskazania do poddania się zabiegowi manualnego oczyszczania twarzy?

Metodę, jaką jest manualne oczyszczanie twarzy, rekomenduje się przede wszystkim osobom, które zmagają się z nadmiernym przetłuszczaniem się skóry, trądzikiem, prosakami, wągrami i krostkami o różnym podłożu. Z kolei wśród przeciwwskazań uniemożliwiających skorzystanie z opisywanego zabiegu znajdują się przede wszystkim stany zapalne, opryszczka znajdująca się w miejscu wykonywania oczyszczania, trądzik różowaty i ropowiczy, ciąża i okres karmienia piersią, a także cera delikatna, wrażliwa i naczynkowa, ze skłonnością do podrażnień.

Jak długo trwa zabieg manualnego oczyszczania twarzy?

Ponieważ manualne oczyszczanie twarzy przebiega wieloetapowo, na jego prawidłowe przeprowadzenie profesjonalny kosmetolog potrzebuje od 1,5 do 2 godzin. Zaleca się powtarzanie metody regularnie, a o jego częstotliwości powinien zadecydować kosmetolog. Klientom naszego salonu kosmetycznego SeasideBeauty rekomendujemy, aby każdorazowo w okresie do 2 dni po wykonaniu manualnego oczyszczania twarzy pojawili się u nas na wizycie kontrolnej. Wszystkie osoby z Gdańska i okolic, a także turystów, zachęcamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą obejmującą zabiegi kosmetyczne oraz medycynę estetyczną. Pozostajemy do dyspozycji i z chęcią odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące proponowanych usług.