Mezoterapia mikroigłowa Gdańsk

Popularna w ostatnim czasie mezoterapia mikroigłowa to kolejna usługa, z której mogą skorzystać Klienci naszego salonu kosmetycznego. Jego celem jest pobudzenie skóry właściwej do intensywnej odbudowy, a wykonanie serii zabiegów skutkuje uzyskaniem widocznej poprawy funkcjonalnej i strukturalnej cery. Mezoterapia mikroigłowa zwiększa jej elastyczność i napięcie, redukuje i spłyca drobne zmarszczki, blizny potrądzikowe, zmniejsza widoczność rozszerzonych naczynek oraz poprawia funkcje naskórka. Dzięki temu skóra odzyskuje młody, piękny wygląd. Metoda ta polecana jest zarówno kobietom, jak i mężczyznom, co więcej – można wykonać ją przy każdym typie skóry, nawet cienkiej i delikatnej.

Na czym polega zabieg mezoterapii mikroigłowej?

Oferowany przez nas zabieg mezoterapii mikroigłowej polega na dość głębokim, intensywnym i gęstym nakłuwaniu okolic twarzy lub innych obszarów ciała, za pomocą narzędzia Derma Pen. Jest to profesjonalne urządzenie wyposażone w 12 igieł, najczęściej stosowane w salonach kosmetycznych. Służy do kontrolowanego uszkadzania skóry, poprzez jej mechaniczne nakłuwanie prowadzące do stymulacji skóry właściwej, co skutkuje powstaniem nowych włókien kolagenowych i elastyny. To gwarantuje natomiast odmłodzenie i regenerację obszarów ciała poddawanych stymulacji. Oprócz tego następuje stymulacja komórek, tworzenie się kwasu hialuronowego, glikozaminoglikanów oraz innych składników międzykomórkowych. W trakcie zabiegu wykonywane są mikronakłucia, których głębokość zależy od obszaru, w jakim jest on wykonywany. W przypadku wrażliwych miejsc (czoło, broda), skóra jest nakłuwana na głębokości 0,25–0,5 mm, a na policzkach nawet do ok. 1,5 mm.

Mezoterapia mikroigłowa Gdańsk

Mezoterapię mikroigłową można wykonać zarówno na twarzy, jak i pośladkach, szyi, dekolcie, ramionach, udach, dłoniach czy brzuchu. Jak nietrudno się domyślić, podczas jej wykonywania mamy do czynienia z przerwaniem ciągłości naskórka, co powoduje lekkie zaczerwienienie i opuchnięcie. Zjawisko to jest jednak w zupełności naturalne i nie należy się go obawiać, bo samoistnie ustąpi w ciągu około 3 dni. Wywołanie takiego stanu skóry jest celowe, ponieważ mezoterapia mikroigłowa ma na celu zmuszenie jej do bardzo intensywnej regeneracji, co daje w późniejszym czasie doskonałe efekty. Mezoterapia mikroigłowa nie jest zabiegiem bolesnym, choć istnieje możliwość podania znieczulenia, by zmniejszyć dyskomfort, który może być odczuwany podczas jego przeprowadzania.

Aby cieszyć się widocznymi rezultatami, warto wykonać serię zabiegów (około 4–6) powtarzanych mniej więcej co 2–4 tygodnie. Do mezoterapii nie trzeba się specjalnie przygotowywać, należy jednak wziąć pod uwagę pewne przeciwwskazania, takie jak: ciąża, aktywne stany zapalne i infekcje, choroby nowotworowe, bliznowce, nadżerka, zakażenie wirusowe, grzybicze i bakteryjne, cukrzyca, choroby krwi (małopłytkowość, anemia) alergie na składniki preparatów używanych podczas mezoterapii czy choroby autoimmunologiczne (bielactwo, łuszczyca).

Wskazania do wykonania mezoterapii mikroigłowej

Z mezoterapii mikroigłowej z pewnością powinny skorzystać osoby, które marzą o spłyceniu zmarszczek, poprawie kolorytu skóry, jej gęstości, nawilżenia i elastyczności oraz nadaniu jej blasku. Metoda daje również doskonałe właściwości nawilżające, poprawia owal twarzy oraz redukuje blizny i rozstępy, stanowi także świetne narzędzie do walki z niepożądanym cellulitem. Mezoterapia mikroigłowa polecana jest również osobom, które bezskutecznie walczą z cieniami i zasinieniami pod oczami. Świetnie poradzi sobie również z przebarwieniami słonecznymi czy oznakami starzenia. Zabieg ten można wykonać również profilaktycznie – jednorazowo – w celu regeneracji skóry, polepszenia jej jakości i kondycji. W tej postaci polecany jest szczególnie osobom w wieku 25–30 lat. Mezoterapia mikroigłowa pozwala na uzyskanie efektu liftingu skóry bez użycia skalpela z zastosowaniem kwasu hialuronowego. Warto dodać, że metoda ta ogranicza również powstawanie i wydzielanie sebum, dlatego polecana jest osobom z problemami skórnymi (trądzik, rozszerzone pory, zaskórniki itp.). Efekty można zauważyć już po pierwszej wizycie – gwarantujemy, że będą one bardzo zadowalające.

Aby zapisać się na zabieg mezoterapii mikroigłowej, serdecznie zapraszamy do odwiedzin w naszym salonie kosmetycznym w Gdańsku. Chętnie udzielimy wszelkich informacji oraz odpowiemy na pytania, a także rozwiejemy wszelkie wątpliwości. Jest on bezbolesny i trwa około 45 minut (w zależności od obszaru poddawanego mezoterapii). Gwarantujemy nie tylko dobre, ale wręcz zachwycające efekty, widoczne gołym okiem. Oferujemy w pełni profesjonalne wykonanie, fachowe doradztwo oraz indywidualne podejście do każdego Klienta. Mamy wszystkie uprawnienia, szkolenia oraz niezbędne kwalifikacje uprawniające do wykonywania mezoterapii mikroigłowej, dlatego korzystając z naszych usług, mają Państwo pewność, że oddają się w dobre ręce. Satysfakcja z usługi jest gwarantowana!