Mezoterapia igłowa Gdańsk

Skuteczna mezoterapia

Bardzo popularny zabieg, polecany wszystkim osobom, którym zależy na odzyskaniu jędrnej i młodo wyglądającej skóry twarz to mezoterapia igłowa, którą wykonujemy w naszym gabinecie w Gdańsku. Jego efekty są widoczne bardzo szybko, a okres rekonwalescencji – krótki. Mezoterapia igłowa dokonywana pod okiem profesjonalistów to bezpieczny i naprawdę skuteczny sposób na zmęczoną cerę, a doskonalona od lat technologia stanowi gwarancję zadowolenia poddających się mu pacjentów. Stosuje się ją od około 50 lat, więc jest dokładnie przebadana pod kątem efektów ubocznych i różnego rodzaju komplikacji. Dzięki tak dogłębnej znajomości specyfiki mezoterapii igłowej możliwe jest ograniczenie do minimum niepożądanych zjawisk.

Mezoterapia Gdańsk – dlaczego warto nam zaufać?

Choć sam zabieg nie należy do najprzyjemniejszych, to rezultaty, które można dzięki niemu osiągnąć, z nawiązką wynagradzają dyskomfort odczuwany podczas jego wykonywania. W naszym gabinecie dopełnimy wszelkich starań, by ograniczyć do minimum stres i obawy przed poddaniem się mezoterapii igłowej. Dokładnie wytłumaczymy, jak przebiega i na czym dokładnie polega, jak wyglądać będzie proces gojenia się skóry i co zrobić, by zachować efekty na jak najdłuższy czas. Igłowa mezoterapia to hit większości salonów kosmetycznych, a panie i panowie, którzy choć raz ją wypróbowali na sobie, nie mogą wyjść z podziwu, w jak krótkim czasie i w jak diametralny sposób poprawiła ona wygląd ich zmęczonej cery.

Mezoterapia igłowa Gdańsk

Czym jest mezoterapia igłowa?

Wbrew pozorom ta metoda jest mało inwazyjna, a jedynymi śladami, jakimi pozostają po wykonanym zabiegu, są drobne ranki i ewentualnie niewielkie siniaki. Zabieg mezoterapii igłowej polega na podawaniu do skóry właściwej preparatów o właściwościach rewitalizujących, leczniczych lub koncentratów witaminowych za pomocą drobnych i gęsto ułożonych nakłuć. Skóra po tym jest odmłodzona, lepiej odżywiona i bardziej napięta, przez co odzyskuje młodzieńczy wygląd i naturalny blask. Choć niewiele osób o tym wie, mezoterapię igłową można stosować nie tylko na twarz, ale też wybrane partie ciała. Daje ona doskonałe efekty podczas terapii mającej na celu ograniczenie wypadania włosów. Świetnie sprawdza się też w zwalczaniu wiotkości, blizn, rozstępów i cellulitu. Zapewnia też skuteczne ujędrnienie w obszarze szyi, dekoltu, dłoni, brzucha, ramion i pośladków. Jak zatem widać, ma ona bardzo wszechstronne zastosowanie. Koktajle stosowane w mezoterapii, wstrzykiwane w skórę, mogą mieć różny skład, w zależności od tego, jaki jest główny cel zabiegu i na jaką część ciała się go stosuje. Najczęściej spotykanym składnikiem jest osocze bogatopłytkowe oraz: kwas hialuronowy, witaminy, aminokwasy, peptydy i substancje czynne pochodzące z roślin, takie jak wyciągi z alg lub zielonej herbaty. Jeśli chcą Państwo wiedzieć, czy ten zabieg jest odpowiedni także dla was, zachęcamy do zasięgnięcia porad u naszych specjalistów podczas konsultacji.

Wskazania do zabiegu mezoterapii igłowej

W czasie, gdy opracowano procedury związane z wykonywaniem mezoterapii igłowej, czyli w latach 50. ubiegłego wieku, stosowano go przede wszystkim w celach leczniczych, w terapii przeciwmigrenowej oraz w celu niwelowania dolegliwości bólowych powstających na skutek żylaków nóg. Metoda ta szybko zyskała jednak popularność i już w latach 70. i 80. wykorzystywano ją do leczenia wielu schorzeń skórnych, na czele z łuszczycą, i łysieniem plackowatym. Obecnie mezoterapia igłowa jest stosowana przede wszystkim w gabinetach medycyny estetycznej. Wskazania do poddania się temu zabiegowi to głównie niezadowolenie z wyglądu twarzy, której skóra, wskutek procesów starzenia, stała się zwiotczała i poszarzała. Zmarszczki, bruzdy, podkrążone oczy – z tymi wszystkimi nieestetycznymi niedoskonałościami mezoterapia igłowa poradzi sobie znakomicie. Również osoby, które zmagają się z takimi skazami, jak: blizny, rozstępy, przebarwienia, blizny potrądzikowe i cellulit, mogą z powodzeniem skorzystać z dobrodziejstw opisywanej terapii.

Przeciwwskazania do zabiegu mezoterapii igłowej

Niestety nie każdy może poddać się mezoterapii igłowej. Wśród czynników wykluczających możliwość skorzystania z zabiegu można wymienić przede wszystkim: choroby nowotworowe skóry, ciążę i karmienie piersią, zapalenie bakteryjne lub wirusowe skóry, aktywny trądzik, zaawansowaną cukrzycę, systematyczne przyjmowanie leków obniżających ciśnienie krwi oraz skłonność do powstawania blizn. W przypadku istnienia wymienionych powyżej przeciwwskazań bezpieczniej będzie zrezygnować z wykonania igłowej mezoterapii.

Zalecenia po zabiegu mezoterapii igłowej

Aby wspomóc wybrane obszary w regeneracji po przebytym zabiegu mezoterapii igłowej w naszym salonie w Gdańsku, należy przez minimum 48 h unikać bezpośredniej ekspozycji na słońce oraz korzystania z basenu, sauny i kosmetyków, które mogłyby podrażnić skórę. Ponadto do 7 dni po zabiegu nie zaleca się picia alkoholu, a nawet do 30 dni po jego wykonaniu nie można się opalać i bezwarunkowo trzeba stosować kremy z filtrem przed każdym wyjściem z domu. Charakterystyczne zaczerwienienie i podrażnienie danego miejsca ustępuje zazwyczaj po maksymalnie 2-3 dniach. Później można już tylko cieszyć się osiągniętym efektem.

Sprawdź pozostałe zabiegi mezoterapii