Epilacja laserowa Gdańsk

Epilację laserową wykonujemy urządzeniem Polskiej marki Medika. Jest to laser diodowy o trzech wiązkach fal 755nm + 808nm + 1064nm.

Jednym z popularniejszych zabiegów, jakie ma w ofercie nasz salon SeasideBeauty, jest depilacja laserowa. Nasz gabinet znajduje się w dzielnicy Wrzeszcz i jest miejscem sprawdzonym i polecanym dla wszystkich, którzy chcą pozbyć się kłopotliwego owłosienia i na długi czas zapomnieć o konieczności usuwania go innymi metodami. Wachlarz oferowanych przez nas usług w tym zakresie jest szeroki. Są wśród nich depilacja nóg, pach, okolic bikini oraz depilacja laserowa twarzy. Stolica województwa pomorskiego zyskała dzięki nam miejsce, w którym można pozbyć się niechcianego owłosienia na długo i w bardzo komfortowych warunkach, pod okiem doświadczonych profesjonalistów. Epilacja, jako metoda pochodna depilacji, musi być wykonywana przez profesjonalistów, z wykorzystaniem specjalistycznych urządzeń. W naszym gabinecie pracuje doskonale wyszkolony personel, który jest gotów odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące zarówno przebiegu usuwania owłosienia, czyli epilacji, jak i przeciwwskazań czy procedur zalecanych po zabiegu. Jeśli interesuje Państwa epilacja, to wybierzcie gabinet SeasideBeauty, który jest idealnym miejscem, by skorzystać z jej dobrodziejstw.

epilacja laserowa Gdańsk

Czym jest epilacja laserowa?

Celem zabiegu, jakim jest depilacja laserem, czyli epilacja, jest trwałe usunięcie owłosienia z wybranych partii ciała. We współczesnym świecie, kiedy niemal wszyscy ludzie narzekają na nieustanny brak czasu, zyskuje ona na popularności. Ludziom zależy na trwałych efektach i coraz częściej rezygnują z metod przynoszących jedynie doraźne rezultaty: golenia się jednorazową maszynką, stosowania środków chemicznych do depilacji czy usuwania włosków przy użyciu pasty cukrowej. Dzięki epilacji likwidacji ulega nie tylko część włosa znajdująca się na powierzchni skóry, ale też jego wewnętrzne partie, razem z cebulkami. Opisywana tutaj metoda to nie jedyna odmiana tego zabiegu. Oprócz wiązki lasera, do trwałego usuwania włosów stosuje się także takie rozwiązania, jak: elektroliza, termoliza, ultradźwięki i impulsy świetlne. Jeśli chodzi o epilację laserową, którą stosuje się w naszym gabinecie, to wykorzystuje się w niej fale o odpowiedniej długości, które oddziałują na melanocyty zawarte w mieszkach włosowych. Światło, które jest generowane przez urządzenie, przetwarzane jest na ciepło zwiększające temperaturę włosa, a gdy ta osiągnie określony poziom, struktura mieszka włosowego zostaje trwale uszkodzona. Efektem jest całkowity zanik włosów. Dla najlepszych efektów zaleca się poddanie się serii od 6 do 10 zabiegów w odstępach 4-6 tygodniowych.

Przeciwwskazania do wykonania epilacji laserowej

Metoda epilacji laserowej, czyli usuwanie owłosienia, jest w pełni bezpieczna pod warunkiem, że nie występują żadne przeciwwskazania do jego wykonania. Nie powinny poddawać się jej kobiety w okresie ciąży i karmienia piersią oraz osoby przechodzące infekcje bakteryjne, grzybicze i wirusowe. Z epilacji skorzystać nie mogą także osoby cierpiące na choroby skóry (łuszczyca, bielactwo, rybia łuska) oraz stosujące leki, zioła światłouczulające i antybiotyki. Wśród przeciwwskazań do wykonania zabiegu należy wymienić także: opaleniznę (zarówno tę naturalną, jak i będącą wynikiem opalania w solarium i stosowania samoopalaczy), usuwanie włosów za pomocą pensety, depilatora czy wosku (należy ich zaprzestać na 4-8 tygodni przed planowaną wizytą), posiadanie rozrusznika serca, stosowanie silnych preparatów ograniczających pocenie się, przewlekłe choroby (w tym także choroby nowotworowe), choroby pęcherzowe i infekcje skóry, skłonność do bliznowców, podatność na przebarwienia skóry, nadwrażliwość na słońce i posiadanie tatuażu w miejscu, w którym ma zostać przeprowadzony zabieg. Zawsze przed dokonaniem epilacji zatrudnieni u nas fachowcy przeprowadzają szczegółowy wywiad, którego celem jest wyeliminowanie wszystkich zagrożeń i ewentualnych przeciwwskazań. Dobro i bezpieczeństwo naszych Klientów stanowią dla nas absolutny priorytet.

Zalecenia po zabiegu epilacji laserowej

Wykonanie zabiegu depilacji laserowej to połowa sukcesu. Dla osiągnięcia najbardziej zadowalających rezultatów konieczne jest stosowanie się do szczegółowych zaleceń. Aby skóra po epilacji mogła jak najszybciej się zregenerować i nie była narażona na dodatkowe podrażnienia czy uszkodzenie, zaleca się niekorzystanie z basenów i saun w czasie do 5 dni po jej przeprowadzeniu. Nie można też wyrywać włosów za pomocą pęsety czy wosku w okresach między kolejnymi zabiegami. Negatywnie na kondycję skóry po dokonaniu epilacji mogą także wpływać leki uczulające na słońce oraz różnego rodzaju napary i preparaty, w których składzie obecne są nagietek i dziurawiec. Do 2 tygodni po niej zakazane jest stosowanie kosmetyków i leków złuszczających, a podczas całej kuracji – kremów z witaminami A i C oraz kwasami. Każdy nasz Klient może liczyć na profesjonalne wsparcie zarówno przed przystąpieniem do usuwania owłosienia, podczas trwania kuracji, jak i po jej zakończeniu. Depilacja laserowa twarzy i innych partii ciała – tylko w Seaside Beauty z siedzibą w Gdańsku – zapraszamy do kontaktu!